واتساپ بیزینس چیست؟ - ایران واتساپ

در این مقاله در ایران واتساپ قصد داریم که به بررسی دقیق واتساپ بیزینس بپردازیم و به این سوال مهم پاسخ بدهیم که واتساپ بیزینس چیست و چرا می تواند برای کسب و کار ما مفید باشد!

واتساپ بیزینس چیست ؟

واتساپ بیزینس چیست و برای چه کسانی کاربرد دارد؟

در واقع ، این سوالی است که واتساپ جدی می گیرد. واتساپ بیزینس ، صرفاً برای مشاغل طراحی شده است. از ابتدا طراحی شده است تا خدماتی مانند دربان را برای مشتریان ارائه دهد و فقط صاحبان مشاغل از آن استفاده خواهند کرد.

واتساپ بیزینس ، به سادگی یک برنامه یا بستر را برای مشاغل فراهم می کند تا با ارائه به روزرسانی ، پشتیبانی و اساساً گزینه ای برای راه اندازی تجارت خود از تلفن های همراه خود ، در واتساپ ، به جای اینکه به سایت آنلاین دیگر بروید ، با مشتریان خود تعامل بهتر داشته باشند.

به طور خلاصه ، مشتری از برنامه منظم واتساپ استفاده خواهد کرد ، در حالی که مالک یا مدیر کسب و کار از برنامه واتساپ بیزینس استفاده می کنند.

آیا پیشتر چنین کاری انجام شده بود؟

بله ، اما نه در این مقیاس که الان با آن مواجه هستیم!

اگر به جستجوی فروشگاه Google Play بپردازید ، برنامه های زیادی پیدا خواهید کرد که برای کاربران تجاری مناسب هستند. به عنوان مثال Uber ، سرویس استقبال از برنامه مبتنی بر برنامه ، دارای دو برنامه است: برنامه “Uber” معمولی برای مشتریان و برنامه “Uber Driver” برای رانندگانی که کابین های سرویس را اجرا می کنند.

به طور خلاصه ، این فقط یک رابط برای پایان سرویس است. اما با داشتن یک پلت فرم پیام رسانی با میلیون ها کاربر مانند واتساپ ، دامنه بسیار گسترده تر است ، به اندازه کافی گسترده است و می تواند یک برنامه جداگانه ایجاد کند.

واتساپ بیزینس

شباهت و فرق های بین واتساپ بیزینس و واتساپ معمولی در چیست ؟

در ابتدا باید گفت که هر دو رایگان هستند!

بله ، واتساپ به شما امکان می دهد بدون هیچ هزینه ای تجارت خود را لیست کنید و با مشتریان خود در تماس .

هنگامی که یک تجارت می تواند پایگاه داده خود را با دخالت پیام های بازاریابی بدون مشارکت یک ارائه دهنده مخابرات بمباران کند ، می دانید که همه چیز در حال تغییر است. پیام های خدمات ، فعال سازی ها و موارد دیگر را نیز می توان از طریق واتساپ انجام داد.

مطمئناً هزینه ارسال پیام کوتاه را کاهش می دهد ، اما همچنین به شما اطلاع می دهد که پیام خاصی از سرویس از طریق یک سرویس دهنده تأیید شده ارائه می شود.

واتساپ بیزینس همچنین نیاز به یک تجارت کوچک یا شخصی را برای پرداخت و اجرای یک برنامه کاهش می دهد ، زیرا پیچیدگی های عملکرد آن را شامل می شود ، از جمله فاکتور هزینه.

این باید برای کاربران نیز یک مزیت باشد زیرا این سرویس از یک منبع شناخته شده ارائه می شود و هرزنامه به راحتی فیلتر می شود.

واتساپ بیزینس نمایه های تجاری دارد که باعث می شود شما اطلاعات کسب و کار را مشاهده کنید.

در مورد ویژگی های استاندارد ، “نمایه های تجاری” وجود دارد که به مشتریان کمک می کند اطلاعات بیشتری مانند ایمیل یا آدرس فروشگاه ، وب سایت یا هرگونه توضیحات اضافی درباره کسب و کار دریافت کنند.

اینها کاملاً دقیق هستند و به تعیین ماهیت تجارت شما در واتساپ کمک می کنند. یک کسب و کار تأیید شده به سادگی به اصالت آن می افزاید و به کاربران واتساپ اجازه می دهد تا بدانند که در بستری امن در حال استفاده از خدمات و محصولات هستند.

ابزار پیام رسانی متفاوت در واتساپ بیزینس

ابزارهای پیام رسانی مانند پاسخ سریع ، پیام تبریک ، پیام دور فقط در نسخه واتساپ بیزینس موجود است

ابزارهای پیام رسانی فراوانی وجود دارد که به شما اجازه می دهد به عنوان یک تجارت ، “پاسخ سریع” تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند به سرعت پاسخ سوالات متداول را ارسال کنند.

همچنین می توانید با تنظیم پیام های تبریک که مشتریان را با تجارت شما آشنا می کند ، میز کسب و کار مجازی خود قرار دهید

. واتساپ بیزینس همچنین امکان استفاده از “پیام های دور” سفارشی را برای استفاده در ساعات خاموش یا هنگام مشغله صاحبان فراهم می کند.

آمارگیری و ارزیابی حرفه ای

پیام ها همچنین به معنای داده هستند. داده هایی که می توانند برای درک بهتر مشتریان و ارائه خدمات بهتر استفاده شوند و در این راه تجارت شما را رشد دهند.

به همین منظور ، واتساپ بیزینس آمار پیام رسانی را ارائه می دهد ، این ویژگی معیارهای ساده ای را در مورد تعداد پیام های ارسالی ، تحویل و خوانده شده به صاحبان مشاغل ارائه می دهد تا بتوانند محتوای پاسخ های سریع یا استراتژی تماس با مشتریان خود را تغییر دهند.

یک ویژگی کوچک ، اما مفید واقعاً که در واتساپ بیزینس برای کاربران فراهم شده است!

واتساپ وب برای هر دو سرویس وجود دارد

واتساپ بیزینس همچنین از واتساپ نسخه وب پشتیبانی می کند ، جایی که می توانید بدون برنامه موبایل ، سرویس را بصورت آنلاین مدیریت کنید. این ویژگی هنوز به اندازه برنامه موبایل پیچیده نیست ، اما ما انتظار داریم که در آینده با پیوستن بسیاری از سازمان های بزرگتر ، قابلیت های بیشتری را ارائه دهد.

اینها نکات دقیق تری است که تجارت واتساپ را از برنامه استاندارد جدا می کند. همانطور که در پایین بودن این ویژگی مشاهده کردید ، این کار برای مشاغل یا افرادی که راه اندازی خود را انجام می دهند از ابتدا ساخته شده است تا نیازهای مشتری را تأمین کند.

همچنین این دلیل وجود برنامه است ، زیرا این برنامه بیش از آنچه برنامه استاندارد می تواند برای کسانی که در حال حاضر در برنامه معمولی تجارت می کنند ، ارائه دهد.

واتساپ بیزینس و کاربرد آن

شما به یک تلفن هوشمند نیاز دارید که دارای Android باشد (دارندگان iOS باید مدتی صبر کنند) ، شماره ای برای ثبت نام در این سرویس. این شماره رسمی ، شغلی شما خواهد بود و هنگام تعامل با مشتریان استفاده خواهد شد. بهتر است که این یک عدد جداگانه باشد ، بنابراین ممکن است بخواهید یک سیم کارت جدید بگیرید.

دلیل این امر روند تأیید واتس اپ است. واتساپ فقط اجازه می دهد تا یک شماره تلفن همراه به یک حساب واتساپ مرتبط شود. اگر شماره فعلی شما قبلاً توسط واتساپ استفاده شده است ، نمی توانید از آن برای حساب واتساپ بیزینس استفاده کنید.

اگر فقط یک سیم کارت و یک تلفن هوشمند داشته باشید چه اتفاقی می افتد؟

خوب ، شما باید جزئیات حساب واتساپ فعلی خود را به نمایه واتساپ بیزینس خود منتقل کنید. حواستان باشد ، من گفتم “انتقال” نه کپی کردن.

بله ، حتی اگر هر دو برنامه را روی تلفن تک سیم کارت خود نصب کرده باشید ، فقط می توانید از یکی یا دیگری روی آن استفاده کنید و امکان استفاده همزمان ندارید!!

شما نمی توانید از شماره ثبت شده واتساپ موجود برای واتساپ بیزینس استفاده کنید.

اگر لازم است شماره شخصی خود را با واتساپ مرتبط کنید. شما باید بیرون بروید و سیم کارت دوم بخرید و دستگاه دیگری بخرید تا از آن استفاده کنید ، مگر اینکه دستگاه دو سیم کارت داشته باشید.

اگر قبلاً مشاغلی (به عنوان مثال ، کار با یک گروه عظیم) را از سیم کارت جداگانه اداره می کنید ، می توانید حساب واتساپ مرتبط با آن سیم کارت را به برنامه جدید واتساپ بیزینس منتقل کرده و از ویژگی های اضافی آن بهره مند شوید.

به احتمال زیاد ، یک سیم کارت جداگانه تأیید حساب کاربری را برای واتساپ راحت تر می کند. جزئیات دیگری که باید در اینجا به آن توجه کنیم این است که واتساپ تأیید هر حساب کاربری را انجام نمی دهد. وب سایت راهنما می گوید: “تأیید کسب و کار براساس عوامل مختلفی از جمله قابل توجه بودن نام تجاری است”.

واتساپ بیزینس

چگونه می توانیم واتساپ بیزینس را راه اندازی کنیم؟

  1. اگر در حال حاضر شماره مشاغل خود را دارید که اساساً برای واتساپ استفاده می شود ، ابتدا باید از داده های چت خود برای ذخیره سازی ابری پشتیبان تهیه کنید.
  1. برای این کار به بخش Chats> Chat backup> بروید و سپس دکمه “Back Up” را فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که بارگذاری در cloud کامل شده است.
  1. بعد ، برنامه را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید ، آن را نصب کنید و سپس با ضربه زدن روی نماد جدید واتساپ بیزینس در صفحه اصلی تلفن هوشمند خود ، آن را اجرا کنید.

4- پس از باز کردن برنامه ، ابتدا باید شماره تلفن مشاغل خود را تأیید کنید. این همان عددی است که شما به عنوان یک تجارت برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده خواهید کرد.

5- پس از تأیید شماره ، می توانید گپ قبلی مرتبط با شماره تلفن را بازیابی کنید. این همان موردی است که در مرحله 1 پشتیبان تهیه کرده اید.

  1. نام کسب و کار خود را تنظیم کنید و سپس یک بار در قسمت گپ ، روی دکمه منو ضربه بزنید و به قسمت Settings> Business settings> Profile بروید. در اینجا قسمتهای مختلفی مانند کارت مخاطب دریافت خواهید کرد و می توانید تمام جزئیاتی را که می خواهید با مشتریان خود به اشتراک بگذارید پر کنید.

بخش تنظیمات در واتساپ بیزینس کاملاً متفاوت به نظر می رسد.

پس از انجام موارد فوق ، تنظیمات اساسی کامل است. اکنون می توانید از لیست مخاطبین خود با دیگران ارتباط برقرار کرده و از ابزار پیام رسانی برای برقراری ارتباط با آنها استفاده کنید.

کاربرد های واتساپ بیزینس

همانطور که ممکن است تاکنون متوجه شده باشید ، در حال حاضر واتساپ بیزینس از جستجوی مشاغل در واتساپ پشتیبانی نمی کند.

صاحب مشاغل برای شروع تعامل باید شماره تماس شما را داشته باشد و شما را به مخاطبین واتساپ خود اضافه کند یا شما را به گروه اضافه کند. در حال حاضر کمی ابتدایی به نظر می رسد ، اما با داشتن ویژگی های پیام رسانی ، کسب و کار واتساپ شانس زیادی برای تبدیل شدن به چیزی واقعا بزرگ دارد و افزودن پرداخت های واتساپ باید به عنوان یک کاتالیزور کار کند.

مجموعه ایران واتساپ برای کسب و کارها امکانی را فراهم کرده است که بتوانند با مشتریان خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنند.

اگر همین امروز سفارش دهید 100 پیام رایگان هدیه می گیرید.

( واتساپ جدید ، واتساپ دانلود ، whatsapp ، نصب واتساپ رایگان ، واتساپ بیزینس چیست ، واتساپ بیزینس برای کامپیوتر ، دانلود واتساپ جی بی ، whatsapp business ، whatsapp download ، واتساپ جی بی چیست ، تبدیل واتساپ به بیزینس ، تنظیمات بیزینس واتساپ ، نصب دو واتساپ در یک گوشی ، تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس ، درباره whatsapp business ، دانلود واتساپ بیزینس برای کامپیوتر ، سکوریتی کد واتس اپ چیست )