بازاریابی واتساپی - ایران واتساپ
5/5 - (1 امتیاز)

بازاریابی در واتساپ چیست ؟

بازاریابی در واتساپ نوعی از بازاریابی با استفاده از پیام رسان است که به معنای تبلیغ یک برند تجاری از طریق واتساپ است. این کانال به کسب و کارها کمک می کند تا مخاطبان زیادی را جذب کنند ، روابط قوی با مشتریان ایجاد کنند و فروش را افزایش دهند.

واتساپ محبوب ترین پلتفرم پیام رسانی در ایران است. در سال ۱۴۰۰ ، مخاطبان آن به بیش از 50 میلیون کاربر فعال افزایش یافته است. این کانال بازاریابی برای مشاغلی که می خواهند با مخاطبان کشورهای در حال توسعه ارتباط برقرار کنند ضروری است

با توجه به میلیاردها مصرف کننده که هر روز چندین بار از واتساپ استفاده می کنند ، مشاغل باید به واتساپ به عنوان یک کانال جدید برای ارتباط با مشتریان خود نگاه کنند.

اگر نظرسنجی اخیر پیام های فیس بوک به نتیجه برسد ، بیشتر مشتریان به احتمال زیاد وفادار خواهند ماند و با برندی که مستقیماً با آن ارتباط برقرار می کنند خرید می کنند.

واتساپ به مشاغل این بستر را می دهد که مستقیماً پیام های بازاریابی را برای مشتریان ارسال کنند ، اعتماد آنها را جلب کنند و آنها را به مارک های خود وفادار کنند.

بازاریابی در واتساپ - ایران واتساپ

بازاریابی پیامکی بهتر است یا بازاریابی در واتساپ ؟

اگرچه امروزه اکثر مصرف کنندگان هنوز از پیامک استفاده می کنند ، اما در اکثر کشورهای اروپایی قضیه کمی متفاوت است.

اکثر کاربران تلفن همراه در ایران واتساپ را به عنوان برنامه پیام رسانی اصلی ترجیح می دهند. دلیل آن این است که نسبت به پیام کوتاه مستقیم نسبتاً مقرون به صرفه است.

امروزه تعداد افرادی که از واتساپ استفاده می کنند به دلیل مقرون به صرفه بودن و قابلیت اطمینان آن بسیار افزایش یافته است.

بازاریابی در واتساپ چرا مهم است؟

بازاریابی و تبلیغات انبوه در واتساپ به شما امکان می دهد با مشتریان خود در تماس باشید. بیش از نیمی از کاربران واتساپ هر روز برنامه را بررسی می کنند. از این بهتر ، می توانید مطمئن باشید که پیشنهادات شما را دریافت خواهند کرد ، زیرا پیام های متنی 98٪ نرخ باز شدن دارند.

مشتریان شما عاشق این کانال ارتباطی هستند. آنها بیشتر به کسب و کارهای دارای برنامه چت اعتماد می کنند. 53 درصد مردم از شرکت هایی خریداری می کنند که بتوانند از طریق چت به آنها دسترسی پیدا کنند.

مزایای بازاریابی در واتساپ

روابط عمیق با مشتریان

بیش از 55 درصد مردم در صورت استفاده از برنامه های پیام رسانی احساس ارتباط بیشتری با یک نام تجاری دارندبازاریابی در واتساپ را به یک استراتژی ضد گلوله برای ایجاد روابط عمیق طولانی با مشتریان تبدیل می کند. حفظ چنین ارتباطی به نوبه خود به کسب و کار ها کمک می کند تا هزینه های خود را کاهش دهند زیرا حفظ مشتری 5 تا 25 برابر ارزان تر از خرید است.

واتساپ مجموعه ای از فرصت های قوی برای شخصی سازی را در اختیار تجارت قرار می دهد. به عنوان مثال ، می توانید پیام های خوش آمد گویی شخصی ، پیشنهادات ویژه ، تبریک تولد و غیره ارسال کنید. چنین رویکردی باعث می شود مشتریان بیشتر با یک نام تجاری درگیر شوند. بیش از 70 درصد از مصرف کنندگان می گویند که آنها فقط با پیامهای بازاریابی شخصی درگیر می شوند.

نرخ تبدیل بالاتر

انتخاب یک کانال مناسب برای تماس اولیه با مشتریان بسیار مهم است. مردم ممکن است از تماس های تلفنی ناراضی شوند در حالی که از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی این مشکل پیش نمی آید و احساس راحتی بیشتر می کنند.

در اینجا جایی است که واتساپ به شما کمک می کند تا مشتریان خود را به سمت خرید سوق دهید. مشاغل می گویند که مشتریان 40 درصد از پیام های واتساپ خود را پاسخ می دهند.

بهتر از این ، پیام رسانی باعث تبدیل می شود. به عنوان مثال ، پیام رسانی پس از تماس اولیه با یک مشتری می تواند نرخ تبدیل را 112.6 درصد افزایش دهد. با این حال ، بازاریابی در واتساپ یک راه موثر و کارآمد برای برقراری ارتباط با مشتری و افزایش فروش است.

فروش بیشتر

بازاریابی در واتساپ به عنوان یک چوب جادویی برای فروش شما عمل می کند. ترفند ساده افزودن شماره تلفن واتساپ به وب سایت شما ممکن است منجر به 27 درصد فروش بیشتر شود.

کاربرد تبلیغات در واتساپ بسیار فراوان است. به نظر می رسد این فرصت برای رسیدن به یک نام تجاری از طریق هر برنامه پیام رسانی به تنهایی باعث ایجاد اعتماد به نفس در مشتریان بالقوه می شود. در صورت فعال بودن شرکت در پیام رسان ها ، حداقل 66 درصد نسبت به خرید از آن احساس خوش بینی می کنند.

بهتر از این ، می توانید واتساپ را یک کانال فروش مستقل برای تجارت خود در نظر بگیرید. با افزایش تمایل مردم برای خرید از طریق برنامه های پیام رسانی امکان پذیر است. تقریباً 60 درصد مصرف کنندگان بر این باورند که در آینده از پیام رسان بیشتری برای خرید استفاده خواهند کرد

دلایل بهتر بودن بازاریابی در واتساپ نسبت به بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی در واتساپ - ایران واتساپواتساپی

این رایگان است در حالی که پیامک نیست.

ارائه دهندگان خدمات پیامکی در ایران هنگام ارسال پیامک به ازای هر پیامک هزینه می گیرند. این امر هزینه استفاده از پیامک را نسبت به واتساپ افزایش می دهد.

پیام های بین المللی در ایران گران است. بارگیری و استفاده از واتساپ برای پیام رسانی در زمانی که در کشور هستند ، مقرون به صرفه است.

روی رمزگذاری سر به سر کار می کند. این بدان معناست که واتساپ حتی زمانی که در حال ارسال پیام از طریق یک شبکه عمومی یا WI-Fi رایگان هستید ایمن است.

هنگام ارسال پیام از طریق واتساپ ، حریم خصوصی کاربر تضمین می شود.

واتساپ بیش از ۱۶۰ کاراکتر را مجاز می داند که آستانه معمول برای پیامک های معمولی است. همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا محتوای دیگری مانند پیام های ویدئویی و صوتی را ارسال کنند.

واتساپ پیام رسانی گروهی را فعال می کند و دارای ویژگی های تجاری است. این یک نمایش موضوعی از تمام پیام های انبوهی است که برای گروهی از گیرندگان ارسال می کنید.

شرکت ایران واتساپ خدمات ارسال پیام گروهی را برای شما فراهم آورده است و شما به راحتی می توانید پیام های خود را بدون دردسر و محدودیت ارسال نمایید.

دیگر مزایای استفاده از بازاریابی در واتساپ برای کسب و کار شما

بازاریابی در واتساپ - ایران واتساپ

اگرچه واتساپ یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی در سطح جهان است ، اما بسیاری از مشاغل و متخصصان بازاریابی امروزه از آن برای دسترسی به مصرف کنندگان استفاده نمی کنند.

تنها 7 درصد از بازاریابان حرفه ای امروز از واتساپ برای تبلیغ مشاغل استفاده می کنند.

هر شغلی می تواند از واتساپ به نفع خود استفاده کند زیرا این برنامه عمدتا برای پیام رسانی و ارتباطات استفاده می شود.

در اینجا چند روش برای استفاده از واتساپ برای تجارت شما آورده شده است.

افزایش بازدید آنلاین و آگاه سازی از برند

می توانید یک صفحه تجاری در واتساپ ایجاد کنید و برای مشتریان خود گروه ایجاد کنید.

هنگامی که یک صفحه تجاری واتساپ ایجاد می کنید ، می توانید از این بستر برای ایجاد نمایه کامل کسب و کار خود ، مانند آدرس فیزیکی ، پیوند وب سایت و مخاطبین مفیدی که مشتریان می توانند برای دسترسی به شما استفاده کنند ، استفاده کنید.

واتساپ همچنین به شما امکان می دهد کاتالوگ محصولات خود را در صفحه کسب و کار اضافه کنید تا مشتریان بتوانند از طریق آنها وارد شده و با شما ارتباط برقرار کنند.

با ایجاد یک کاتالوگ از مشاغل خود در واتساپ ، مشتریان می توانند بدون نیاز به مرور و جلب توجه به چیز دیگری ، تجارت شما را طی کنند. این امر نرخ تبدیل شما را بهبود می بخشد.

ارتباط مستقیم با مشتریان

اگر یک فروشگاه آنلاین دارید ، می دانید که اکثر خریداران آنلاین همیشه عجله دارند.

هنگامی که مشتریان سوال می کنند ، آنها همیشه انتظار پاسخ به موقع از میز مراقبت از مشتری شما را دارند.

واتساپ تعامل و درگیر کردن مشتریان خود را از طریق پیام رسانی آسان تر می کند.

همچنین می توانید از ربات های چت برای خودکارسازی پیام های خود استفاده کنید تا مشتریان منتظر پاسخ شما نباشند.

همچنین می توانید یک بخش پرسش و پاسخ در صفحه تجاری واتساپ خود ایجاد کنید و در وقت مشتریان صرفه جویی کنید.

مخاطبین خود را سازماندهی کنید

واتساپ یک ابزار پیام رسانی مفید برای هر مشاغل است. می توانید از برنامه برای سازماندهی مخاطبین خود با استفاده از سیستم برچسب آن استفاده کنید.

همچنین اگر از CRM استفاده می کنید که کاملاً با برنامه ادغام می شود ، همه مخاطبین تجاری خود را به واتساپ وارد کنید.

وقتی واتساپ را با CRM ادغام می کنید ، مجبور نیستید مخاطبین جدید مشتری را به برنامه اضافه کنید زیرا این روند را خودکار می کند.

مصرف کنندگان که ارتباط واتساپ شما را انتخاب کرده اند می توانند بدون دخالت دستی مستقیماً به لیست پیام های واتساپ اضافه شوند.

هنگامی که با CRM ادغام می شوید ، می توانید مکالمات با مشتریان را ذخیره و بایگانی کنید.

مشاغل کوچک همچنین می توانند از پیام های واتساپ برای موارد زیر استفاده کنند:

بازاریابی در واتساپ - ایران واتساپواتساپی

  1. ارسال یادآوری در مورد پرداخت قبض و برنامه های سفر آینده برای مشتریان.
  2. مشتریان را از وضعیت سفارش آنها مطلع کنید.
  3. خواسته های گاه به گاه مانند تولد را شخصی کنید و مشتریان را از تخفیفات مطلع کنید.
  4. اقدامات احتمالی را به مشتریان مانند محصولات جدید ، بسته های مسافرتی ، اقامت در هتل و غیره توصیه کنید.
  5. چرخ دستی های رها شده را به مشتریان یادآوری کنید و آنها را متقاعد کنید که از خانه خارج شوند.

مراحل شروع بازاریابی در واتساپ

اگر می خواهید بازاریابی در واتساپ را شروع کنید ، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله اول: برنامه واتساپ را در دستگاه خود نصب کرده و یک حساب تجاری ایجاد کنید. شما باید نام تجاری خود را با استفاده از 25 نویسه ایجاد کنید ، یک عکس نمایه بارگذاری کنید و در بخش وضعیت کسب و کار خود را شرح دهید.

مرحله دوم: مخاطبین را به حساب کسب و کار خود اضافه کنید. شما می توانید این کار را با وارد کردن مخاطبین که برای ارتباط واتساپ انتخاب کرده اند از مارک شما انجام دهید.

مرحله سوم: گروه های مختلف واتساپ را برای بخش های مشتری خود ایجاد کنید تا پیام رسانی گروهی فعال شود. واتساپ در حال حاضر از 256 مخاطب در هر گروه پشتیبانی می کند.

مرحله چهارم: محتوای واتساپ را برای گروه های مختلف ایجاد کنید و آنها را در زمان مناسب ارسال کنید. واتس اپ در مقایسه با ایمیل های مستقیم دارای بالاترین نرخ باز شدن است.

این بدان معناست که پیام های شما بیشتر به مشتریان می رسد. فقط باید پیام را مستقیم و مرتبط با مخاطب مورد نظر قرار دهید.

نتیجه گیری

واتساپ بستری را برای ارتباط و تعامل با مشتریان خارج از وب سایت تجاری به شما و کسب و کار شما می دهد. میلیون ها نفر روزانه از برنامه پیام رسانی استفاده می کنند ، واتساپ یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای هر مشاغل است.

ما دلایلی را ذکر کرده ایم که چرا باید امروز از واتس اپ برای بازاریابی مشاغل خود استفاده کنید

( دانلود واتساپ بیزینس برای کامپیوتر ، ارسال پیام گروهی در واتساپ ، بازاریابی در واتساپ ، آموزش ساخت کاتالوگ در واتساپ بیزینس ، واتساپ بدون نصب ، دانلود واتساپ برای کامپیوتر ، تبلیغات گروه واتساپ ، دانلود واتساپ برای کامپیوتر ویندوز 10 ، دانلود whatsapp برای ویندوز 7 )