تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام - تبلیغات اینستاگرام -

آیا هزینه تبلیغات در اینستاگرام به صرفه و کارآمد است؟

هزینه تبلیغات در اینستاگرام و فضای مجازی از بحث‌ برانگیزترین مباحث تبلیغات است. چون که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار یا یک مدیر دیجیتال مارکتینگ باید بتوانید در میان این همه کانال و پیج مختلف، پربازده‌ترین‌ها با حداقل قیمت را پیدا کرده و تبلیغات خود را در آن منتشر کنید که این کار نیازمند شناخت انواع پیج‌های تبلیغاتی در اینستاگرام و یا کانال‌ها در تلگرام است.

علاوه‌ بر این موارد شما باید ادمین‌های پیج‌ها را شناخته و بتوانید با ارتباط مثبت، کمپین خودتان را در مناسب‌ترین زمان برگزار کنید.شاید رعایت کردن همه‌ی این نکات بسیار مشکل به نظر برسد پس چنانچه قصد برگزاری کمپین تبلیغاتی در فضای مجازی ازجمله اینستاگرام و تلگرام را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا راهکاری فوق العاده به شما ارائه دهیم.

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام -هزينه تبليغات در اينستاگرام

قیمت تبلیغ در تلگرام وابسته به نوع تبلیغ است. در ابتدا باید مشخص کنید که آیا می‌خواهید تبلیغات گسترده انجام دهید یا به صورت گزینشی با کانال‌های مختلف محتوای خود را انتشار دهید. هزینه تبلیغات در اینستاگرام بر اساس معیار هایی تعیین می‌شود.

این معیارها شامل میزان انگیجمنت، تعداد فالوور، نوع تبلیغ، میزان تبلیغ و جایگاه تبلیغ مشخص می‌شود. هزینه تبلیغات در اینستاگرام بلاگر ها، بر اساس آمارها نشان می‌دهد که درآمد بلاگرهای موفق در ماه به چند صد میلیون تومان هم می‌رسد چرا که هزینه هر استوری تبلیغاتی در صفحه این اشخاص از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۰ میلیون تومان یا بیشتر متغیر است.

جدای از استوری های تبلیغاتی که می‌گذارند، برندها و محصولات و خدمات خاص برای تبلیغات خود از پیج این بلاگرها استفاده کرده و بعضی وقت‌ها هزینه این تبلیغات در اینستاگرام برای صاحبان برند ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است.

تبلیغ در اینستاگرام به چه صورت است؟

تبلیغات اینستاگرام هم مثل تبلیغات تلگرام شامل تبلیغات گزینشی و گسترده می‌شود. شما به عنوان مدیر دیجیتال مارکتینگ باید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و بر مبنای آن کمپین خود را پیش ببرید.

خیلی از مدیران و کسب و کارها آگاهی کاملی درباره تعرفه و هزینه تبلیغات در اینستاگرام ندارند و بعضا در برخی تبلیغات خود، هزینه‌ای بیشتر از آنچه باید پرداخت می‌کنند!

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام برای هر بلاگر متفاوت است و بستگی به نوع تبلیغاتی که می‌خواهید انجام دهید دارد هر چه تعداد فالوورها در اینستاگرام بیشتر و بازخورد تبلیغاتی که انجام می دهید بالا باشد هزینه شما بیشتر می باشد.

 مزایا و معایب هر یک از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام -هزينه تبليغات در اينستاگرام

تبلیغ در اینستاگرام و تلگرام معایبی دارد که شاید اگر بدانید، از تبلیغ در این شبکه‌های اجتماعی منصرف شوید! بعنوان مثال، صاحبان پیج ها و کانال ها هزینه‌های گزافی در ازای قراردادن تبلیغ شما در صفحه‌ی خود، دریافت می‌کنند. این هزینه ها از 1 میلیون تومان شروع شده و حتی تا 15میلین تومان و بیشتر هم می‌رسد.

در حالی که تبلیغ در اینستاگرام حتی بازده کافی برای بسیاری از کسب و کارها را نیز ندارد. اکثر فالوورهای پیج های اینستاگرامی با فالوور بالا، فیک و تقلبی هستند. به همین خاطر، مشتریان ما چندین بار شاهد این بودند که به پیجی با 1 میلیون فالوور درخواست دادند تا برند آن‌ها را در استوری پیج مورد نظر در اینستاگرام قرار دهند، اما حتی 1000 نفر هم به تعداد مشتریان آن‌ها اضافه نشده است. در تلگرام هم به راحتی توسط ربات ها، ویو و بازدید فیک می‌زنند.

از این ها گذشته، دنبال‌کننده اکثر پیج ها، از همه نوع طیفی هستند. شاید شما بخواهید تبلیغ خود را برای یک دسته‌ی خاص از مردم ارائه دهید، بعنوان مثال مکانیک‌های شهر تهران، خب در این صورت از پیجی که 1 میلیون دنبال کننده دارد مگر چند نفر مکانیک هستند که در شهر تهران فعالیت دارند؟ چند درصد از آن‌ها در بازه زمانی که شما تبلیغ خود را قرار دادید آنلاین هستند تا تبلیغات اینستاگرامی شما را ببینند؟

پس مشکل اول این روش یعنی تبلیغات اینستاگرام و تلگرام، بازدید های تقلبی است و مشکل بعدی، عدم شناسایی مخاطب هدف. مسئله  بعدی این است که خود شما نمی‌توانید آن‌طور که می‌خواهید با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

در واقع برخی مشتری ها شاید در ابتدا نسبت به استفاده از خدمات یا محصول شما دو به شک باشند یا فکر کنند که به آن نیاز ندارند. در اینگونه مواقع، در تبلیغات اینستاگرام یا تلگرام، شما چون نمی‌توانید رفتار مخاطب را ارزیابی کنید، عملا آن‌ها را از دست می‌دهید.

اما اگر بستری فراهم باشد تا مخاطب به تبلیغ شما واکنش نشان دهد، حتی واکنشی منفی، شاید با گفتن چند جمله درباره محصول یا خدمات خود می‌توانستید این گروه از مشتریان را نیز جذب کنید

تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام -هزينه تبليغات در اينستاگرام

مشکل بعدی تبلیغات اینستاگرام، زمان محدود آن برای نمایش تبلیغ شماست. اگر تبلیغی به صورت استوری و یا پست قرار دهید، نهایتا 24 ساعت روی صفحه می‌ماند و البته تایم استوری ها هم که حداکثر 15 ثانیه است. پس اگر روشی وجود داشته باشد تا بتوانیم تبلیغات خود را تا مدت‌ها به مخاطب نشان دهیم، قطعا از آن استفاده می‌کنیم!

روشی بهتر از تبلیغ در اینستاگرام !

بنظر شما آیا چنین روشی برای تبلیغات محصولات، برند و خدمات شما وجود دارد؟ روشی که  در آن هم بازدیدکننده‌ی تبلیغ شما واقعی باشد، هم بتوانید دقیقا به افرادی که می‌خواهید، تبلیغ خود را نشان دهید، هم با آن‌ها به راحتی ارتباط برقرار کنید و هم به مدت طولانی تبلیغ شما مانند بیلبوردی بزرگ جلوی چشم مخاطب باشد. جواب، بله است!

 

شاید همین حالا که دارید این متن را می‌خوانید، رقبای شما از همین روش برای تبلیغات خود استفاده کرده اند و در حال سبقت گرفتن از شما باشند.

این روش چیزی نیست جز تبلیغات انبوه در واتساپ. بله، شاید نشنیده باشید ولی الان تقریبا 72% ایرانیان از واتساپ استفاده می‌کنند و جزء برنامه‌های محبوب آن ها شده است. ولی فکر می‌کنید روش تبلیغ به چه صورت است؟

تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام -هزينه تبليغات در اينستاگرام

تبلیغات انبوه در واتساپ

در ابتدا شما نیاز دارید تا مخاطبین هدف تبلیغات خود را مشخص کنید. مثلا مشخص کنید که چه مشاغل یا افرادی را در چه شهر یا استان‌هایی می‌خواهید هدف تبلیغات خود قرار دهید. ما نیز به شما در این کار کمک می‌کنیم. سپس نیاز به شماره این افراد برای فرستادن تبلیغات خود در واتساپ دارید.

نگران نباشید، اگر شماره مخاطبان هدف خود را ندارید، ما انواع بانک شماره های واتساپ را داریم که در دسته‌بندی های مختلف طبقه‌بندی شده‌اند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. سپس از شماره‌ی شما یا شماره‌هایی که خودمان در اختیار داریم به مخاطبین شما بنر تبلیغاتتان را که شامل متن، عکس و یا فیلم است، ارسال می‌کنیم.

تعرفه تبليغات در اينستاگرام - تبليغات در اينستاگرام -هزينه تبليغات در اينستاگرام

پس احتمال دیده شدن پیام شما 100% است و این فوق‌العادست. اکثر مخاطبین هم حتما به پیام شما واکنش نشان می‌دهند که یا مثبت است و یا منفی. اگر منفی هم بود شما با فرستادن چند پیام دیگر می‌توانید نظرشان را عوض کنید. چون دقیقا دارید به افرادی پیامتان را ارسال می‌کنید که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. حتی اگر افراد، هنگامی که شما برایشان پیام را فرستادید آنلاین هم نباشند، پیام شما در پیوی آن‌ها باقی می‌ماند.

در آخر نیز گزارشی از طرف ما شامل تعداد پیام های ارسال شده و شماره‌هایی که به آن‌ها پیام ارسال شده، دریافت می‌کنید. پس در این روش فرضا اگر به 10000 نفر پیامتان را ارسال کنید، تقریبا 9500 نفر پیام شما را مشاهده می‌کنند و این یعنی 9500 فرصت جدید برای افزایش فروش شما.

 شما همین الان می‌توانید از این فرصت برای پیشرفت کسب و کار خود نهایت استفاده را کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید. بعد از ثبت سفارش و پرداخت مبلغ پکیج، تیم پشتیبانی شرکت ما با شما تماس می‌گیرد و نکات لازم را برای شما توضیح می‌دهد. هدف ما، بازاریابی با کمترین هزینه برای شماست.