ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

ترفند های واتساپ

در حال حاضر واتساپ محبوب ترین برنامه پیام رسان در جهان است و این محبوبیت بدون دلیل نیست. به‌عنوان مثال باید بگوییم که همواره از طریق به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌های جذابی به این برنامه اضافه می شود و از انواع ابزارها پشتیبانی می کند.همچنین کاربران با ارسال پیام انبوه واتساپ و همچنین تبلیغات هدفمند در واتساپ ، برای مشتریان هدف خود، کسب وکار خود را توسعه می دهند. ما می خواهیم شما را با ترفند های جالب و جذاب واتساپ آشنا کنیم.

واتساپ بهترین پلتفرم برای تبلیغات هدفمند در زمینه های مختلف است. زیرا با فرستادن پیام های انبوه در واتساپ به مشتریان خود، می توانید با آن ها ارتباط دوطرفه برقرار کنید و خدمات خود را ارائه دهید. برای این کار شما نیاز به بانک شماره مشتریان خود و ابزارهای فرستادن پیام انبوه دارید. ما در ایران واتساپ تمام این مشکلات را حل کردیم. شما همین حالا می‌توانید سفارش تبلیغات خود را ثبت کنید و یا از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

اگر از طرفداران این برنامه محبوب هستید و می خواهید انواع و اقسام دسته بندی های آن را بفهمید ، در اینجا تعداد زیادی از ترفند های واتساپ آورده شده است. برخی از این تکنیک ها بسیار ساده هستند و بسیاری از کاربران از آنها استفاده می کنند.

برخی از تکنیک های دیگر، مثل پیدا کردن افراد در واتساپ بدون شماره،مچ گیری در واتساپ و یا فهمیدن اینکه چه کسانی پروفایل شما را چک کردند، برای عموم مردم چندان شناخته شده نیستند. حال می خواهیم به بررسی این ترفند ها و ویژگی ها بپردازیم:

1.افزودن فرمت به پیام ها

واتساپ این ویژگی را چند سال پیش معرفی کرد، اما بسیاری از کاربران هنوز از وجود آن بی اطلاع هستند. این ترفند  واتساپ به این صورت است که می توانید با قرار دادن علامت های ویژه در ابتدا و انتهای متن مورد نظر، شکل و تصویر آنها را تغییر دهید.

برای مثال ، اگر می خواهید پیام شما برجسته و Bold شود، باید در ابتدا و انتهای آن یک ستاره وارد کنید. به عنوان مثال، * سلام * را تایپ کنید. برای ایتالیک کردن پیام خود _سلام_ را تایپ کنید و برای خط دار کردن پیام ~سلام~ را تایپ کنید. اگر می خواهید متن از فونت تک فاصله یا “monospace” استفاده کند ، علامت ‘ را قبل و بعد از متن تایپ کنید که در نهایت به صورت ”’سلام”’ می شود.

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

2.شناسایی افرادی که پروفایل شما را پنهانی چک کرده اند

واتساپ این قابلیت را به صورت مستقیم ندارد که افرادی را که پنهانی پروفایل شما را نگاه می کنند را شناسایی کند؛ اما شما می توانید از تکنیک های دیگر برای شناسایی این افراد استفاده کنید، البته این عمل فقط در دستگاه های Android انجام می شود.

همانطور که گفته شد ، می توانید پس از بارگیری، از برنامه Whatsapp Viewer استفاده کنید تا افرادی را که مخفیانه نمایه شما را بررسی می کنند، شناسایی کنید. با استفاده از این نرم افزار ، همه افرادی را که از پروفایل و حساب شما بازدید کرده اند، می شناسید که به عنوان یک لیست به شما نشان داده می شود.

3.آرشیو کردن چت یا گفت و گوها

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

یکی دیگر از استراتژی های جالب واتساپ این است که بتوانید چت ها یا مکالمات را بایگانی کنید. نحوه انجام آن در نسخه های Android و iOS , واتساپ متفاوت است.

برای بایگانی چت ها یا مکالمات خود در نسخه iOS برنامه واتساپ ، این مراحل را دنبال کنید:

 • انگشت خود را بر روی پنجره گفتگوی مد نظر قرار داده و به سمت چپ بکشید.
 • گزینه Archive را انتخاب کنید.

اما در نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتساپ به شرح زیر عمل کنید:

 • انگشت خود را بر روی چت یا پنجره گفتگوی مد نظر قرار دهید و کمی نگه دارید.
 • از منوی بالایی برنامه، آیکونی که یک فلش رو به داخل دارد را انتخاب نمایید.

4.افزودن ویژگی Last seen

اگر این ویژگی را غیرفعال نکنید ، واتساپ به طور پیشفرض آخرین باری را که آنلاین بودید به دوستانتان نشان می دهد. واتساپ نیز راهی برای انجام این کار در نظر گرفته و می توانید آخرین بار آنلاین بودن خود را غیر فعال کنید. البته، اگر حالت Lsat seen را برای خود فعال کنید ، دیگر نمی توانید  آخرین زمان آنلاین بودن دوستان خود را مشاهده کنید.

برای سیستم عامل های iOS و Android ، کافی است مسیر زیر را طی کنید:

به settings> account> privacy > Last seen بروید و مطمئن شوید Nobody انتخاب شده است. اکنون می توانید به راحتی در واتساپ کار کنید بدون اینکه کسی شما از آخرین زمان آنلاین بودن شما مطلع باشد.

5.غیر فعال کردن دانلود خودکار

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

این استراتژی واتساپ می تواند در مصرف اینترنت صرفه جویی کند. اگر نمی خواهید هنگام استفاده از اینترنت تلفن همراه یا wifi همه نوع فایل را بارگیری کنید ،در بخش Settings به بخش Data and storage usage بروید و در این قسمت وارد When using mobile data یا When connected on Wi-Fi شوید. در این قسمت می توانید گزینه بارگیری خودکار عکس ها ، صدا ، تصویر و اسناد را فعال یا غیرفعال کنید تا این فایل ها فقط به صورت دستی و فقط با اجازه کاربر دانلود شوند.

6.خواندن پیام های واتساپ بدون اطلاع فرستنده پیام

برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. حالت پرواز گوشی همراه خود را روشن کنید.
 2. پیام واتساپ فرستاده شده برای شما را بخوانید.
 3. حالا دوباره حالت پرواز را خاموش کنید.
 4. تیک‌های آبی ظاهر می‌شوند و فرستنده نمی‌تواند بفهمد که پیام را خوانده اید یا خیر.

7.قابلیت تایپ صوتی

 • وقتی که روی باکس پیام می‌روید، آیکون میکروفون روی صفحه کلید ظاهر می‌شود.
 • روی این آیکون کلیک کنید و حرف بزنید.
 • به این صورت حرف‌های تان به صورت خودکار تایپ می‌شوند (البته این قابلیت در زبان انگلیسی کارآمدتر است).

8. پشتیبان گیری و بازگردانی

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

واتساپ به کاربران خود پیشنهاد می دهد از مکالمات و عکس ها، فیلم ها و سایر فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در صورت تعویض یا گم شدن گوشی اطلاعات خود را از دست ندهند. این کار اغلب به صورت خودکار هر چند روز یا یک بار در هفته انجام می شود. اما در صورت نیاز می توانید خودتان این کار را به صورت دستی انجام دهید.

برای انجام این کار به صورت دستی در IOS به مسیر زیر بروید:

Settings > Chats > Chats Backup  و در انتها گزینه Back Up Now را فشار دهید. برای پشتیبان گیری از ویدیوها گزینه Include video را انتخاب کنید.

برای انجام این کار به صورت دستی در Android به مسیر زیر بروید:

Settings > Chats > Chat Backup  و سپس گزینه Back Up را انتخاب نمایید. شما می‌توانید این کار را از طریق ورود به حساب کاربری گوگل و سپس از طریق نرم‌افزار گوگل درایو نیز انجام دهید.

هر زمانی که به هر دلیلی تصمیم دارید تا نسخه پشتیبان خود را، بازگردانی کنید. کافی است که نرم افزار واتساپ خود را پاک کنید و دوباره آن را نصب کنید. پس از نصب مجدد نرم‌افزار پیغامی مبنی بر بازگردانی آخرین نسخه پشتیبان به شما نمایش داده می شود.

9.مشاهده حجم اشغال‌شده از جانب مخاطبین

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

در بخش Setting و سپس Data and storage usage می‌توانید به قسمت Storage usage بروید و مشاهده کنید که فایل‌های ارسالی از جانب مخاطبین شما چه مقدار از فضای حافظه را اشغال کرده‌اند. با کلیک بر هر یک از این گروه ها یا مخاطبین، آمار این فضای اشغال شده را به‌صورت جداگانه می بینید.

در ضمن، خیلی از صاحبان کسب وکار‌ها جهت بازاریابی برای خدمات و کسب وکار خود، از ارسال پيام انبوه واتساپ استفاده می کنند. شرکت ايران واتساپ اين محدوديت تعداد ارسال پيام هاي انبوه در واتساپ را براي شما رفع کرده و شما می توانید این پلن را همین الان برای توسعه کسب و کار و رشد برند خود سفارش دهید.

10.بدون شماره تلفن از واتساپ استفاده کنید

آیا می‌دانستید که یکی از ترفند‌ های واتساپ استفاده از آن بدون شماره تلفن است. کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. واتساپ را از روی گوشی همراه خود حذف کنید.
 2. واتساپ را از Play Store دانلود کنید.
 3. حالت پرواز را روشن کنید.
 4. نرم افزار پیام‌های جعلی را از Play Store دریافت و نصب کنید.
 5. فرآیند نصب را اجرا کنید.
 6. حالا واتساپ نمی‌تواند شما را از طریق اینترنت تأیید کند. پس به شما پیشنهاد می‌دهد که از روش جایگزین یعنی اس ام اس استفاده کنید.
 7. حالا گزینه بررسی از طریق اس ام اس را انتخاب کرده و وارد ایمیل خود شوید.
 8. بدون معطلی روی گزینه Cancel کلیک کنید تا فرآیند تأیید اعتبار متوقف شود.
 9. حالا وارد نرم افزار پیام رسان جعلی بشوید و جزئیات زیر را وارد کنید:

To:+۴۴۷۹۰۰۳۴۷۲۹۵

(From: + (Country code) (mobile number

Message: Your email address

11.چطور بقیه نفهمند که پیامشان را خوانده اید

یکی دیگر از ترفند‌ های واتساپ این است که می‌توانید اجازه ندهید که فرستنده از خوانده شدن پیامش مطلع شود. تنها عیب فعال کردن این گزینه این است که دیگر نمی‌توانید متوجه شوید که پیام‌های ارسالی خودتان نیز کی خوانده شده است:

 1. وارد واتساپ شده و روی آیکون سه نقطه‌ای بالای نرم افزار کلیک کنید.
 2. به مسیر Settings > Account > Privacy بروید.
 3. گزینه Read Receipt را از غیر فعال کنید.

12.استفاده از واتساپ در کامپیوتر

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

برای استفاده از واتساپ در رایانه ، می توانید نسخه دسکتاپ را بارگیری کرده یا از نسخه وب استفاده کنید. در هر دو مورد، یک کد QR برای شروع به شما نشان داده می شود و با بازکردن واتساپ و ضربه زدن به آیکون سه نقطه عمودی، به web WhatsApp رفته و سپس Code Reader QR را باز کنید.

سپس دوربین تلفن را به سمت کد QR نمایش داده شده در کامپیوتر نگه دارید تا بتوانید از این نسخه ها استفاده کنید. متأسفانه استفاده از این نسخه ها به تلفن بستگی دارد و حداقل برای شروع استفاده از این نسخه ها، واتساپ باید در گجت فعال باشد.

13.کاهش مصرف اینترنت واتساپ

 

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

تماس های صوتی و تصویری واتساپ از اینترنت زیادی استفاده می کند؛ اما با استفاده از این ترفند واتساپ، می توانید هنگام اتصال به اینترنت تلفن همراه میزان حجم مصرفی را کاهش دهید.

برای انجام این کار، در بخش تنظیمات به قسمت Data and Storage Usage بروید و در زیر آن می توانید گزینه Low data usage را مشاهده کنید ، که واتساپ را قادر می سازد تا میزان استفاده از اینترنت تلفن همراه را در حین تماس های صوتی و تصویری کاهش دهد.

14.چگونه بفهمیم پیاممان را خوانده اند یا نه

 • به پنجره گپ واتساپ بروید و پیام را برای چند ثانیه فشار دهید.
 • در قسمت راست بالای صفحه یک علامت سه نقطه‌ وجود دارد، روی آن کلیک کنید.
 • در پایان روی گزینه Info کلیک کنید.

15.بازیابی پیام های حذف شده

 1. گوشی همراه خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 2. به پوشه‌ای با نام Whatsapp/Databases بروید.
 3. دو فایل به نام‌های msgstore-yyy..dd..db.crypt و db.crypt در آن قرار دارند.
 4. فایل msgstore-yyy..dd..db.crypt حاوی تمام پیام‌هایی است که در ۷ روز گذشته ارسال و دریافت کرده اید.
 5. می توانید فایل را با نرم افزار word یا notepad باز کنید و پیام‌ها را بخوانید.

16.مشاهده آمار تفکیک شده مصرف اینترنت واتساپ

ترفند های جذاب واتساپ--تیک نخوردن پیام در واتساپ

این ترفند واتساپ به شما امکان می دهد به طور جداگانه به آمار استفاده از اینترنت واتساپ دسترسی پیدا کنید. برای انجام این کار ، به بخش تنظیمات و سپس بخشusage  Data and storage ، به network usage مراجعه کنید.

در این بخش می توانید میزان استفاده از اینترنت را برای بخش هایی مانند تماس ها، پیام ها و موارد دیگر مشاهده کنید. متأسفانه ، این بخش به طور جداگانه آمار مربوط به اینترنت همراه و WiFi را ارائه نمی دهد.

در ضمن اگر هر گونه سوالی در ارتباط با بازاریابی و تبلیغات در واتساپ در جهت رشد برند و گسترش کسب و کار خود دارید می توانید با مشاورین ما در میان بگذارید تا بهترین راه حل ومسیر را به شما نشان دهند.

 

( ترفند های واتساپ ، ترفند واتساپ خواندن پیام های حذف شده ، مچ گیری در واتساپ ، اموزش رفتن به اولین پیام در واتساپ ، ترفندهای وضعیت واتساپ ، ترفند های نوشتاری واتساپ ، ربات مچ گیر واتساپ ، سه ترفند واتساپ ، کنترل واتس اپ دیگران )