تبلیغات واتساپی یا تراکتی - ایران واتساپ

همه ما میدانیم که تبلیغات یکی از راههای مهم و موثر برای فروش هر محصول و یا خدمات است، اما در عصر حاضر استفاده از متد تبلیغاتی با کارایی و عملکرد بالا با صرف هزینه ای مناسب مطمئنا مورد توجه هر شرکتی برای تبلیغ می باشد. ما در مقاله قبل به تفاوت تبلیغات در واتساپ و پیامک پرداختیم. حال  در ادامه با ما همراه باشید تا با تبلیغات کارا وبصرفه واتساپی و تفاوتش با تبلیغات تراکتی بیشتر آشنا شوید.

تبلیغات تراکتی

در تبلیغات تراکتی اولین چیزی که شما لازم دارید، یک طراح برای طراحی عکس تراکت می‌باشد، که چیزی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان هزینه طراحی خواهید داشت.

در مرحله دوم نیاز به چاپ دارید که اگر بخواهید از یک کاغذ معمولی A4 دورو و گلاسه استفاده نمایید، برای هر ۱۰۰۰ چاپ هزینه ای بین ۴ تا ۵ میلیون تومان خواهید داشت و بعد از سپری کردن مدت زمان یک هفته ای برای چاپ،  نیاز به یک پخش کننده دارید، که برای هر ۴000 برگه، حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان از شما دریافت خواهد کرد و یک پروسه یک هفته ای را برای ارسال خواهید داشت. در صورتی که پخش کننده، نمی‌تواند به صورت هدفمند تراکت های شما را پخش کند.

به عنوان مثال :

شما فروشنده خدمات و لوازم پزشکی هستید و می‌خواهید تراکت شما صرفاً در بین پزشکان پخش شود. یک پخش کننده احتمال اینکه بتواند همه تراکت های شما را در یک شهر به همه پزشکان برساند به شدت پایین می باشد و اگر هدف شما ارسال محصولات و خدماتتان به همه پزشکان یک استان یا کشور باشد، در اینصورت اصلاً امکان چنین کاری ازطریق تراکت وجود ندارد. در نتیجه تبلیغات تراکتی قابلیت پاسخگویی به این مورد را ندارد.

تبلیغات واتساپی

نکته اول: شما با یک عکس از محیط کار خود می‌توانید مخاطب خود را در جریان خدمات خود قرار دهید.

نکته دوم: در هر لحظه از ارسال می‌توانید تصاویر خود را تغییر دهید، یعنی اگر چندین تراکت دارید می توانید تست های مختلف را با هر کدام از عکس ها انجام دهید.

نکته سوم: اینکه شما می توانید متن های تبلیغاتی خود را متناسب با زمان، مکان و دسته مشتریان تغییر دهید. در صورتی که در تراکت چنین چیزی امکان پذیر نیست. تعداد ارسال تبلیغات واتساپی در طول یک روز، بدون محدودیت مکانی و زمانی، تا حدود ۱۰۰ هزار نفر خواهد بود در صورتی که در تبلیغات تراکتی چنین چیزی امکان پذیر نمی باشد.

همچنین محدودیت تبلیغات در تبلیغات واتساپی تقریباً به صفر نزدیک خواهد شد؛ چرا که حتی اگر پزشکی در مسافرت باشد نیز شما می توانید از طریق واتساپ به وی پیام خود را ارسال نمایید. حتی اگر پزشکی در کنفرانسی در خارج از کشور باشد هم می تواند تبلیغات شما را دریافت کند.

بازاریابی نفر به نفر با ایران واتساپ - ایران واتساپ

هزینه های تبلیغات تراکتی در مقایسه با واتساپی

نکته مهمتر در تبلیغات تراکتی بحث هزینه ها می باشد. شما در ارسال واتساپی، هزینه ای به عنوان چاپ نخواهید داشت و تنها هزینه شما هزینه ارسال می باشد. به این معنی است که ، بجای اینکه شما برای هر هزار ارسال نزدیک به ۵ الی ۶ میلیون تومان هزینه پرداخت کنید، در تبلیغات واتساپی بین ۳۵۰ تا نهایت ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهید داشت.

یعنی بجای هزینه 1000 برگه تبلیغات تراکتی ، می توانید نزدیک به ۱۰ الی ۱۵ برابر، تبلیغات بیشتر انجام دهید و حتی با اثرگذاری بیشتر.

چرا که در تبلیغات تراکتی شما قابلیت دریافت پاسخ و عکس العمل از مشتری را ندارید و مطمئن نیستید که تبلیغات شما به دست مشتری می رسد. در صورتی که در تبلیغات واتساپی شما مطمئن هستید که پیام شما به دست چه افرادی رسیده است. حتی می‌توانید پروفایل افراد را چک کنید و مهمتر از همه شما می توانید پاسخ مشتریان را دریافت کنید و همانجا بتوانید جواب خود را به صورت متن، صوت و یا فیلم ارسال کنید و با مشتری یک ارتباط دو طرفه برقرار نمایید. همانطور که مستحضر هستید ارتباط دو طرفه بهترین حالت فروش برای شما خواهد بود که در تبلیغات تراکتی امکان پذیر نیست.

سخن پایانی

در صورتی که نیاز به تبلیغات واتساپی و صحبت با مشاوران ما دارید ، فرم زیر را پر نمایید .شاید این یک تصمیم برای تغییر باشد. خوشحال میشویم به عنوان شریک تجاری برای رشد سریع تر کسب وکارتان در کنار شما باشیم.

    ۱۰۰ پیام رایگان واتساپ - ایران واتساپ