تبلیغات واتساپی - ایران واتساپ - تفاوت پیامک با واتساپ

مجموعه ایران واتساپ، تبلیغات پیامکی هم برای مشتریان خود انجام می‌دهد و حتی قابلیت ارسال پیامک بلک لیست نیز وجود دارد اما این نکته حائز اهمیت است که تبلیغات واتساپی چه کمکی می‌تواند به شما به عنوان مشتری دهد که تبلیغات پیامکی امکان این نوع خدمات را ندارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع مهم برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ بپردازیم.

چند درصد مردم از واتساپ استفاده می کنند؟

 اولین موضوعی که در تبلیغات واتساپی وجود دارد این است که حداقل ۷۵ درصد مردم ایران از واتساپ به عنوان پیام رسان خود استفاده می‌کنند و شما در واقع در این متن تبلیغات حداقل به ۷۵ درصد مردم ایران دسترسی دارید. در صورتی که در پیامک در حالت عادی اگر از بلک لیست استفاده نکنید تنها به ۲۵ درصد مردم دسترسی دارید؛ چرا که مابقی افراد گوشی های خود را برای تبلیغات بسته اند.

قابلیت های تبلیغات در واتساپ:

در تبلیغات واتساپ شما قابلیت ارسال عکس و فیلم را خواهید داشت که ذهن مخاطب را به شدت درگیر می نماید و شما می توانید در قالب یک تصویر همه آن چیزی که از محصول خود دارید را به چشم مخاطب برسانید، در صورتی که در پیامک این امکان وجود ندارد. 

بازاریابی در ایران واتساپ

نکته بعد در تبلیغات واتساپی این است که شما می توانید پیام خود را با هر طول پیامی که مدنظر است برای مخاطب ارسال کنید در صورتی که در تبلیغات پیامکی به ازای هر ۷۰ کاراکتر مخابرات آن را یک پیام محسوب می نماید و در واقع پیامی که در دوبخش باشد هزینه آن ضربدر دو خواهد شد. در صورتی که در واتساپ شما با هر طول پیامی می توانید ارسال داشته باشید و در قالب یک پیامک ارسال خواهد شد. همچنین در واتساپ شما می‌توانید عکسی به همراه متن ارسال نمایید و باز هم در قالب یک پیام ارسال خواهد شد.

از جمله نکات مثبت واتساپ این است که در تبلیغات واتساپی شما قابلیت گذاشتن چندین راه ارتباطی خواهید داشت؛ در صورتی که در پیامک به دلیل محدودیت کاراکتر دست شما بسته است. همچنین در تبلیغات واتساپی چنانچه از خطوط خود برای تبلیغات استفاده نمایید این قابلیت برای شما وجود دارد که:

    1. بتوانید  چت دوطرفه با مشتری داشته باشید
    2. پروفایل وی را چک کنید
    3. پاسخ های متناسب به هر مشتری دهید
    4. و یک سیستم فروش برای خود راه اندازی نمایید.

در صورتی که در پیامک چنین چیزی امکان پذیر نمی باشد.

در صورتی که میخواهید مشاوره تخصصی در رابطه با پیامک و واتساپ و چگونگی استفاده از هرکدام و یا ترکیب آنها داشته باشید و یا اینکه می خواهید تبلیغات هدفمند تر از طریق واتساپ داشته باشید فرم زیر را پر نمایید

    افزایش فروش با ایران واتساپ