ایران واتساپ - تبلیغات در واتساپ - تبلیغات برای شرکت ها
5/5 - (2 امتیاز)

اگر شما یک کارخانه ، یک شرکت تولیدی یا حتی یک شرکت پخش دارید، یکی از مهمترین دغدغه های شما یافتن مشتریان هدف، اطلاع‌رسانی، برند سازی، تبلیغات و در نهایت فروش به این افراد می باشد. در این مقاله به بررسی جدیدترین روش تبلیغاتی که در واتساپ می باشد می پردازیم و کاربرد آن را برای کسب و کار شما بیان می کنیم.

کاربرد تبلیغات واتساپی برای شرکت های تولیدی

از جمله کارهایی که ما در مجموعه ایران واتساپ انجام میدهیم در گام اول پیدا کردن جامعه هدف شماست. در واقع شماره موبایل افرادی که مربوط به کسب و کار شما هستند را با استفاده از نرم افزار ها و روش های مختلف برای شما پیدا می کنیم و سپس متن تبلیغاتی کسب و کار شما را با هماهنگی شما تهیه و کامل می کنیم. سپس با توجه به زمان بندی و کمپینی که برای شما طراحی می گردد اقدام به شروع تبلیغات خواهیم کرد.

 اصول تبلیغات در تبلیغات واتساپی

به این صورت است که شما باید حداقل سه بار اسم خود را برای مخاطب تکرار کنید. زمانی تبلیغات جواب می دهد، که دو پارامتر تکرار و استمرار را بعد از این که تمام اصول رعایت شد، داشته باشیم. این اصول در 3 فاز پیاده سازی می شود:

فاز اول: نیاز به برند سازی مجموعه ، شرکت و یا سازمان شماست.

درواقع  زمانی مخاطب به شما اعتماد می‌کند که اسم شما را چندین بار شنیده باشد و آگاهی از برند شما داشته باشد. بنابراین در ابتدا تبلیغی که در فاز اول برای شما ساخته می شود، تبلیغ بر مبنای برندسازی است. یعنی آگاهی از نام شما، برند شما، محصول شما، راه های ارتباطی شما و چه خدماتی شما به مخاطب ارائه می دهید.

فاز دوم: طراحی کمپین های طراحی کننده است.

به این صورت است که ، روش هایی را می رویم تا مخاطب را به ارتباط با شما ترغیب ومجبور کنیم ، تماس بگیرد و یا دلیلی داشته باشد تا محصول شما و کاتالوگ شما را مطالعه کند.

فاز سوم: تلاش می‌کنیم تا مخاطب شما را در بازه های زمانی مختلف یادآوری کنیم.

یعنی در بازه‌های چند روزه یا یک ماهه حداقل یک یا دوبار نام شما را برای مخاطب تکرار کنیم.

 

تبلیغات واتساپی - ایران واتساپ - کاربرد واتساپ

 به عنوان مثال : اگر شما وارد یک سوپرمارکت بشوید و در یخچال را باز کنید و با دو نوشابه حمید و کوکاکولا رو به رو شوید، احتمال اینکه کدام نوشابه را انتخاب کنید بالاتر است؟
قطعاً می گوید کوکاکولا به دلیل اینکه آن را بیشتر می شناسید و می گوید اعتماد بیشتری داریم، در صورتی که ممکن است حتی نوشابه حمید نوشابه ارگانیک بوده باشد حتی ضرر کمتری داشته باشد اما به دلیل اینکه ناشناخته است احتمال اینکه انتخاب کنید کمتر است. بنابراین اولین اصل در تبلیغات این است که نام برند خود را چندین بار تکرار کنید تا در تکرار نام شما مخاطب به نام شما اعتماد کند. این عمل در واقع یک نوع برندسازی است. در فاز بعدی باید مخاطب را ترغیب کنیم که بعد این که برند شما را شناخت و اعتماد کرد دلیلی برای تماس داشته باشد. این دلیل می‌تواند حراج فصلی باشد، تخفیف های دوره ای باشد ، افزایش قیمت باشد ویا دلایل مختلف دیگر باشد، باید دلایلی گذاشت تا مخاطب از محصول شما استقبال کند. در فاز بعدی باید یادآوری کرد، چرا که بخش زیادی از مشتریان ممکن است در زمان تبلیغ شما نیاز به خدمات و محصولات شما نداشته باشند اما در آینده ممکن است نیاز به خدمات یا محصول شما داشته باشد. به عنوان مثال اینکه آیا همه افراد هر روز کت و شلوار می‌خرند؟ قطعا خیر است، اما زمانی که در دوره های متفاوت شما تبلیغ کت و شلواری را می بینید در زمانی که نیاز داشته باشید احتمال اینکه آن محصول را خرید کنید بالاتر است. این فرآیند یک فرآیند یادآوری است. در واقع ما با استفاده از فرآیند های تبلیغاتی مشتریان سرد شما را به مشتریان گرم و مشتریان گرم شما را به مشتریان داغ تبدیل می‌کنیم. اگر مشتریان داغ شما با شما تماس بگیرند در صورتی که اصول فروش را رعایت کنید، احتمال تبدیل مشتری به شدت بالا خواهد رفت.

سخن پایانی

در صورتی که میخواهید از خدمات مشاوره و یا تبلیغات واتساپی، اس ام اسی (پیامکی) و اینستاگرامی ما استفاده کنید با همکاران ما تماس بگیرید.

۱۰۰ پیام رایگان واتساپ - ایران واتساپ