Rate this post

بازاریابی واتساپ چیست؟

ما در مقاله قبل بررسی کردیم که شرکت ها و کسب و کار های بزرگ برای بیشتر دیده شدن و تبلیغات در حوزه های مختلف “چگونه باید استراتژی خود را بچینند تا فروش خود را به حداکثر برسانند. در این مقاله قصد داریم روش بازاریابی برای کسب و کار های خرد را بررسی کنیم.

بازاریابی واتساپ چیزی نیست جز تبلیغ محصولات،خدمات شما و همچنین تعامل با مخاطبان خود از طریق برنامه پیام رسان واتساپ . ما به طور گسترده از واتساپ برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود به طور منظم استفاده می کنیم. بنابراین، وقتی از این برنامه برای بازاریابی ،تبلیغ محصولات خود و پاسخ به سؤالات مشتریان خود استفاده می کنید، باعث ایجاد شخصی ترین شکل ارتباط و تجربه خرید می شود.

بیایید ببینیم چرا بسیاری از کسب و کار ها در حال حاضر از آن استفاده می کنند و چرا شما نیز باید از آن در کسب و کار خود بهره ببرید!

واتساپ بیزینس یک برنامه تلفن همراه مجزا از واتساپ است، برای مشاغل کوچک طراحی شده است تا بتوانند در زمان واقعی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. حتی بهتر از آن، رایگان است!

صاحبان کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند یک فروشگاه درون‌برنامه‌ای ایجاد کنند که حاوی محصولات، قیمت‌ها و اطلاعات کاربردی مانند ساعات کاری، مکان فیزیکی و پیوندهایی به وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی شما باشد.

علاوه بر نمایه کسب‌وکار و کاتالوگ محصولات خود، می‌توانید پاسخ‌های سریع و پیام‌های پخش را تنظیم کنید. این ویژگی‌ها برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه را آسان می‌کند، زیرا مفیدترین پاسخ‌های شما تنها با یک کلیک فاصله دارند.

برای مخاطبان شما، تفاوت بسیار کمی بین واتساپ و واتساپ بیزینس وجود دارد. آنها مانند هر پیام دیگری پیام های تجاری شما را در واتساپ معمولی خود دریافت خواهند کرد.

آیا بازاریابی واتساپ برای کسب و کار ها مفید است؟

بله! بازاریابی واتساپ ثابت کرده است که بسیار موثر و سودمند است. فهرست زیر تنها چند دلیل است که چرا فکر می کنیم استفاده از واتساپ بیزینس مفید است.

1-جداسازی حریم شخصی از کسب و کارتان

واتساپ یک برنامه اجتماعی است و این احتمال وجود دارد که شما یک عکس پروفایل شخصی قرار دهید یا لحظاتی از خانواده خود را در وضعیت واتساپ خود به اشتراک بگذارید. این ممکن است مشتریان شما را به فکر بیندازد که ممکن است دوباره در خرید از شما مردد شوند.

با اپلیکیشن واتساپ بیزینس، می توانید زندگی شخصی و کاری خود را جدا نگه دارید. شما به راحتی می توانید جنبه رسمی و حرفه ای کسب و کار خود را به تصویر بکشید و در عین حال آن را شخصی سازی کنید.

2- یک نمایه تجاری کامل تنظیم کنید

واتساپ بیزینس دارای ویژگی‌های مفید و اضافی است که به شما امکان می‌دهد یک نمایه کسب‌وکار با اطلاعاتی مانند نام، تصویر نمایه، آدرس کسب‌وکار (همراه با نقشه)، دسته‌بندی کسب‌وکار، شرح کسب‌وکار، ساعات کاری، آدرس ایمیل، و حداکثر دو پیوند وب‌سایت ایجاد کنید.

چنین اطلاعاتی برای مشتریان فعلی و بالقوه مفید است که می خواهند اعتبار یک خریدار را بدانند و همچنین بتوانند در صورت نیاز با شما تماس بگیرند. 

3: گزینه های تجاری فراوانی در دسترس است

به غیر از تنظیم یک نمایه تجاری منحصر به فرد، ویژگی های مفید دیگری در برنامه وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید آمار پیام (تعداد پیام های ارسال شده، تحویل داده شده، خوانده شده و دریافت شده) را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید «پیام خوشامدگویی» و «پاسخ‌های سریع» را تنظیم کنید و می‌توانید زمان و نحوه ارسال آنها را نیز تعیین کنید.

علاوه بر این، می‌توانید یک برچسب به هر چت اضافه کنید ( یک مشتری جدید، سفارش جدید، پرداخت در انتظار، پرداخت شده، تکمیل سفارش ) و بسیاری از برچسب‌های سفارشی دیگر.

4- مانند واتساپ معمولی یکپارچه

اگر هنوز نگران این هستید که آیا می‌توانید برنامه جدید را مدیریت کنید یا نه، نیازی به نگرانی نیست. جدا از ویژگی های فوق، برنامه دقیقاً مانند واتساپ معمولی شما کار می کند. رابط کاربری یکسان، گزینه‌های مشابه و دسترسی‌های مشابه دارد.

لیست مخاطبین شما در برنامه نمایش داده می شود. می توانید وضعیت هایی را برای ارتقاء تنظیم کنید. پیام های ارسال شده را حذف کنید و می توانید در هنگام استفاده از رایانه شخصی خود از واتساپ وب استفاده کنید.

5: می تواند گزینه پاسخ خودکار را تنظیم کند

تصور کنید در تعطیلات هستید، آیا این بدان معناست که باید کسب‌وکار خود را موقتا تعطیل کنید؟ از نظر فنی خیر می‌توانید یک گزینه پاسخ خودکار تنظیم کنید که در آن کاربران شما بسته به ورودی‌هایشان، پاسخ‌های از پیش تعیین‌شده را دریافت می‌کنند.

6- مهمتر از همه، رایگان

صاحبان مشاغل کوچک همیشه بودجه خود را محدود می کنند. واتساپ این را تشخیص داد و بنابراین برنامه تجاری خود را مانند برنامه معمولی واتساپ کاملاً رایگان نگه داشت. با قیمت رایگان، این برنامه گزینه های تجاری بسیار خوبی را ارائه می دهد.

شرکت ایران واتساپ با دارا بودن سالها تجربه در دنیای تجارت الکترونیک درفضای واتساپ، بهترین روش های بازاریابی را به شما مشاوره میدهد تا بصورت اصولی صدای خود را به مشتریانتان برسانید. اگر به دنبال بازاریابی در واتساپ برای رشد کسب و کارتان هستید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما با شما در ارتباط باشند.

    ایران واتساپ