1/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله، ما برای شما کاربرد واتساپ در نمایندگی خودرو را بیان خواهیم کرد که چگونه از اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ برای فروش خودرو و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خود استفاده کنید.

صنعت خودرو یکی از بخش هایی بوده که همه گیری کووید-19 بیشترین ضربه را به آن زده است.  به همین دلیل کل بخش مجبور به تغییرات ناشی از بحران بوده و باید در سریع ترین زمان ممکن نیاز به حداقل رساندن فروش حضوری را با نوآوری پاسخ دهد. به همین دلیل پیاده سازی کانال های ارتباطی جدید برای حمایت از این سری از تغییرات، بازاریابی محاوره ای به طور فزاینده ای راه خود را در زمینه فروش و خدمات مشتری در صنایع مختلف، کالاها و خدمات، از جمله خودرو پیدا می کند.

در دنیایی که همه چیز تنها با یک کلیک گوشی هوشمند فاصله دارد، نیاز شرکت‌ها به کشف کانال‌های بازاریابی آنلاین و ارتباطی جدید در حال افزایش است. در این میان، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان از جمله واتساپ که از نظر تعداد کاربران غالب است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

در ادامه خواهیم فهمید که حتی فروشندگان خودرو چگونه می توانند از برنامه محبوب زاکربرگ بهره زیادی ببرند، زیرا به لطف آن می توانند در هر زمان و هر مکان به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنند

چرا از واتساپ برای فروش خودرو استفاده کنیم؟

واتساپ می تواند نقش بسیار مهمی در تسهیل ارتباط بین فروشنده و مشتریان و پایدارتر کردن رابطه آنها و در نتیجه ایجاد وفاداری مشتری داشته باشد.

 

کاربرد های واتساپ در نمایندگی خودرو:

1) شکاف را با مشتری پر کنید: 

دسترسی به مشتری خود از طریق این کانال به معنای ارائه آسان ترین روش ممکن برای برقراری ارتباط با مشتری است، بنابراین یک رابطه همراه با اعتماد را ایجاد میکند که اغلب به یک رابطه دوستانه بین فروشنده با خریدار تبدیل می شود.

ایران واتساپ

 

2) مشتریان همیشه در دسترس هستند:

به کارگیری از پیام رسان واتساپ به شما این امکان را می‌دهد کانالی داشته باشید که از طریق آن فروشندگان می‌توانند با مشتریان بالقوه فراتر از تایم کاری در تماس باشند. 

3) می توانید تصاویر و فیلم ها را به اشتراک بگذارید:

امکان نمایش خودروهای فروش به صورت لحظه ای، از طریق فایل های چندرسانه ای که می تواند برای مشتری که شانس مشاهده وسایل نقلیه را دارد، بدون نیاز به مراجعه فیزیکی به نمایندگی، ارسال شود. 

4) بهینه سازی زمان فروش: 

واتساپ به تیم فروش یک نمایندگی اجازه می دهد تا تعداد قابل توجهی از مشتریان را به طور همزمان مدیریت کند و زمان مورد نیاز برای بستن یک قرارداد را بهینه کند.

ارائه خدمات پس از فروش از طریق واتس اپ

پیام رسان واتساپ علاوه بر استفاده در مرحله فروش (به معنی خرید خودروی نو یا دست دوم یا قطعات یدکی) می تواند برای کمک موثر پس از فروش نیز استفاده شود.

به گفته واشنگتن پست، پشتیبانی مشتری از طریق برنامه‌های پیام‌رسان، مشتریان را 25 درصد بیشتر از پشتیبانی تلفنی راضی می‌کند، زیرا کانال پیام‌رسانی تجربه پشتیبانی را سریع‌تر، نوآورانه‌تر و برای مشتری آسان‌تر می‌کند.

چندین شرکت در بخش خودرو قبلاً واتساپ را در کانال‌های ارتباطی خود ادغام کرده‌اند: برای مثال، حتی BMW قبلاً شروع به ارائه پشتیبانی از مشتریان خود از طریق واتساپ کرده است. مشتریان آنها می توانند به طور مستقل وضعیت معاینه فنی خودروی خود را جویا شوند و بدانند چه زمانی می توانند آن را تحویل بگیرند و همچنین با یک نماینده کارگاه قرار ملاقات بگذارند.

استفاده از واتساپ برای خدمات پس از فروش در یک  نمایندگی مزایای زیادی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم

1) یک قرار خدمات، رزرو کنید: به مشتریان خود اجازه می دهید برای مشاوره خرید یا تعمیر خودرو قرار ملاقات رزرو کنند و در نتیجه زمان انتظار و تجمع را کاهش دهید.

2) ارسال یادآورهای قرار: برای اطلاع مشتریان از تاریخ و زمان قرار ملاقات به نمایندگی یا کارگاه و کاهش احتمال فراموشی آنها.

3) به اشتراک گذاری اسناد: واتساپ همچنین می تواند برای ارسال درخواست های پرداخت فاکتورها و کلیه اسناد مربوط به تعمیرات یا فروش خودرو استفاده شود.

شما نمایندگان محترم میتوانید با دریافت مشاوره فرم زیر را پرکرده تا از مشاوران ما کمک بگیرید و بهترین راه برای رسیدن به رضایت مشتریان خود را بیابید.مجموعه ایران واتساپ با تهیه بانک مشتریانتان شما را برای رسیدن به اهداف بازاریابی و فروش یاری میدهد.