Rate this post

‬‎
واتساپ بیزینس به شما امکان می دهد در واتساپ حضور تجاری داشته و از طریق ارتباط موِثر با مشتریان، تجارت خود را گسترش دهید. ممکن است در حال حاضر از واتساپ تجاری  برای هماهنگی قرار، ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده کنید. اما میتوانید استفاده بهینه ای از واتساپ برای فروش خود داشته باشید.بیایید با نحوه ایجاد کاتالوگ محصولات در واتساپ بیزینس شروع کنیم.

کاتالوگ محصولات واتساپ چیست؟

شما با استفاده از کاتالوگ میتوانید محصولات کسب و کار خود را در این برنامه به نمایش بگذارید.می توانید محصولات را اضافه کنید، آنها را به دسته های مختلف تقسیم کنید و اطلاعات کاملتری در اختیار آنها قرار دهید. این کار باعث می شود که مشتریان شما حتی راحت تر محصول مورد نظر خود را پیدا کنند، سفارش دهند و در همان لحظه فروش انجام شود. همچنین شما می توانید حداکثر 500 محصول را به کاتالوگ خود اضافه کنید.

در کاتالوگ محصولات می توانید اطلاعات زیر را قرار دهید:

-تصویر محصول
-نام محصول یا خدمات
-قیمت
-لینک وب سایت
-کد محصول یا خدمات

هنگامی که مشتری روی نمایه تجاری واتساپ  کلیک می کند، پنجره ای باز می شود که اطلاعات بیشتری درباره کسب و کار شما نشان می دهد. ابتدا، مشتریان شرح مختصری از کسب و کار شما از جمله ساعات کاری، آدرس و موارد دیگر را مشاهده خواهند کرد. در زیر این بخش اطلاعات، کاتالوگ محصولات شما قرار خواهد گرفت.

نحوه ایجاد کاتالوگ محصولات در واتساپ بیزینس

در اینجا نحوه ایجاد یک کاتالوگ محصول در واتساپ بیزینس در 7 مرحله ساده آورده شده است:

1-اپلیکیشن واتساپ بیزینس را باز کنید و روی نماد گزینه های بیشتر در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

2-به Settings > Business tools > Catalog بروید.

3-برای ایجاد کاتالوگ جدید بر روی افزودن آیتم جدید کلیک کنید.

4-روی نماد مثبت و سپس افزودن تصاویر کلیک کنید.

5-روی گالری کلیک کنید و عکس ها را انتخاب کنید یا برای گرفتن عکس روی دوربین کلیک کنید.

6-یک نام به عکس خود اضافه کنید و جزئیات اختیاری مانند قیمت، توضیحات، لینک وب سایت و کد محصول/خدمت را اضافه کنید.

7-روی ذخیره کلیک کنید.

نکات مهم در ایجاد کاتالوگ محصولات

-آگاه بودن از سیاست واتساپ

واتساپ می خواهد بررسی کند که آیا تصویر، محصول یا خدمات شما با خط مشی تجارت واتساپ مطابقت دارد یا خیر. به همین دلیل است که هر محصولی که در کاتالوگ آپلود می کنید، مورد بررسی قرار می گیرد.

-انتخاب هوشمندانه تصاویر

اولین چیزی را که مشتری شما هنگام باز کردن نمایه تجاری شما میبیند تصاویر هستند، تصاویر نشان دهنده کاتالوگ شما هستند.مطمئن شوید که تصاویر شما محصول شما را به خوبی به نمایش می گذارد و کیفیت بالایی دارند.

-استفاده از توضیحات کوتاه

در هنگام درج توضیحات باید تنها موارد مهم را ذکر کرد.

-استفاده از کد محصول

جهت راحتی ثبت سفارش و پیگیری اقلام میتوانید از کد محصول استفاده کنید.

با رعایت موارد بالا میتوانید از این قابلیت واتساپ بیزینس استفاده بهینه کنید و  محصولات خود را از طریق واتساپ بیزینس به فروش برسانید. بنابراین، از محصولات خود عکس بگیرید و آنها را در کانون توجه قرار دهید.

در ضمن شما می توانید با کمک مجموعه ایران واتساپ  محصولات خودتان را به دست مشتریان جدید هم برسانید ، ما در این راه کنار شما هستیم تا پیامتان به صورت هدفمند، برای مشتریان جدید و مخاطبانتان ارسال شود. روشی که شما را از رقبایتان متمایز می‌کند و مخاطب همیشه شما را در کنار خود می‌بیند.

نگران شماره مخاطبان هدف خود هم نباشید، ما انواع بانک شماره های واتساپ را داریم که در دسته‌بندی های مختلف طبقه‌بندی شده‌اند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. 

جهت مشاوره رایگان میتوانید فرم زیر را پر کرده و در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس بگیرند.