Rate this post

اگر شما هم نیاز به تبلیغات آژانس هواپیمایی یا تور مسافرتی دارید این راهکار را از دست ندهید

در جهان امروز تقریبا تمام صنایع از دنیای ارتباطات برای پویایی و حیات خود استفاده می‌کنند. در این بین ، آژانس های هواپیمایی نیز نه تنها از دیگر صنایع عقب نیستند، بلکه تلاش می‌کنند تا با استفاده دنیای ارتباطات ارتباط بهتر، کامل‌تر و سریع‌تری را ایجاد نمایند.

بازار رقابت بین آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری داغ است باید راهی برای متمایز شدن یافت. راه متمایز شدن در حفظ مشتریان و گرم نگه داشتن مشتریان سابق و جذب مشتری جدید است.

اگر از بسترها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید، هم‌اکنون به فکر چاره باشید و اقدام کنید.

یکی از این ابزار های مهم اپلیکیشن واتساپ است.

واتساپ چیست

واتساپ، محبوب ترین پیامرسان در جهان است. این پلتفرم روزانه ۲ میلیارد کاربر فعال دارد که نزدیک به ۶۵ میلیارد پیام در هر روز ارسال می‌کنند. در نتیجه جای تعجب ندارد که متا (فیسبوک) پلتفرم خود را گسترش داده و یک برنامه تجاری را نیز عرضه کرده است.

واتساپ بیزینس بهترین پیامرسان مبتنی بر کارایی و سادگی است که بستری امن برای ارتباط با مشتری را به همراه دارد. امروزه بیش از 5 میلیون کاربر تجاری از این پلتفرم استفاده می کنند.

 واتساپ برای یک آژانس هواپیمایی می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی باشد. این روش خصوصاً در آن زمان مؤثر است که شما به تبلیغات لحظه‌ای نیاز دارید میتوانید با یکی از قابلیت های واتساپ به نام برادکست یا همان لیست انتشار میتوانید پیام تخفیف یا پیشنهاد ویژه را ارسال کرده و مشتریانی را که در حال حاضر خرید نمی کنند، ترغیب به خرید کنید.
در زیر به چند کاربرد از تبلیغات واتساپی برای آژانس هواپیمایی اشاره می‌کنیم:

کاربرد واتساپ در آژانس های هواپیمایی

تخفیف و جذب مشتری جدید: 

با استفاده از برنامه واتساپ می‌توانید تخفیف‌های خاص و ویژه را به مشتریان پیام دهید تا آنها را جذب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید به مشتریان خود تخفیف‌هایی ارائه دهید که فقط برای آنها قابل دسترس باشد.

ارسال نشانی و یا زمان پرواز به مشتریان:

ارسال پیامک با نشانی و یا زمان پرواز به مشتریان، می‌تواند به شما کمک کند تا فرایند سفر برای آنها بهتر و راحتتر شود.

ارائه پیام‌های پیوسته به مشتریان:

ارائه پیام‌های پیوسته به مشتریان، می‌تواند به شما کمک کند تا آنها با تحولات آگاه شوند. به عنوان مثال، می‌توانید به مشتریان خود ارسال کنید که پرواز آنها به دلیل شرایط هوا، به تعویق افتاده است.

ترویج تورهای جدید ویژه:

با استفاده از برنامه واتساپ می‌توانید تورهای جدید و ویژه را به مشتریان خود معرفی کنید و آنها را جذب کنید

پژوهش بازخورد مشتریان:

با استفاده از برنامه واتساپ می‌توانید با مشتریانی که سابقه خرید از شما دارند، تماس بگیرید و از آنها بازخورد بگیرید. این کمک می‌کند تا عملکرد شما را ارتقاء دهید.

اطلاع رسانی تور های جدید برای جذب مشتری جدید:

با استفاده از ارسال پیام انبوه میتوانید به مشاغل مختلف و بانک های شماره متفاوت پیام خود را ارسال کنید. 

با داشتن حدود ( 2500 بانک شماره موبایل مشتریان ) آماده بازاریابی هستیم

اراده کنید،ارسال با ما